Nilgün Durmuşoğlu – İlk Yazı

Nilgün Durmuşoğlu

Merhabalar…

Öncelikle web sitemi ziyaret ettiğiniz ve zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Yayınlarımı takip edenler çok iyi bilir. Teşekkür etmeyi severim…

İlk yazımda size web sitemizin kuruluş amacından bahsetmek istiyorum. Yıllardır yaptığım radyo yayınlarında kişiliğimi, yayıncılık prensiplerimi, sevdiğim şarkıları, bazı konulara ilişkin yorumlarımı ve daha birçok şeyi sizlerle paylaştım. Bir tek yaptığım kurumsal seslendirmeleri paylaşamıyordum. Oysa ki dublaj, maddi ve manevi anlamda beni besleyen en önemli alanlardan biriydi. Bir gün arama motorlarında ‘Nilgün Durmuşoğlu Seslendirme’ başlığı altında arandığımı fark ettim. Günümüzde her seslendirme yapanın kendine ‘seslendirme sanatçısı’ dediği şu dönemde daha fazla saklanmamalıydım.

Yakın bir dostum aracılığıyla yollarımız Türker bey ile kesişti. Kendisine telefonla yaptığımız toplantılarda nasıl bir şey istediğimi anlattım. Beni yansıtan, şık, çarpıcı, profesyonel, kaliteli ve biraz da tatlı bir platform olmasını istiyordum. Konunun profesyoneli Türker bey, tam da istediğim gibi bir iş ortaya çıkardı. Ayrıca yıllardır yayıncılık yapan fakat bazı alanlar için çok istekli olmayan Radyocu Nilgün’ü bir takım yeniliklere yöneltmeyi başardı. Buna örnek vermemi ister misiniz? Artık Nilgün DURMUŞOĞLU Youtube kanalı var. Yaptığım çalışmaları oradan da takip edebilirsiniz.

Şimdi bazı dinleyenlerim şöyle düşünebilir. Yayınlarında eski radyoculuğu devam ettiren ‘Ben birazcık gelenekçi bir radyocuyum galiba’ diyen Nilgün DURMUŞOĞLU ne oldu da böyle kararlar aldı. Hayat değişiyor, zaman değişiyor. Kendinizden belli başlı konularda ödünler vermeden yeniliklere ayak uydurmak güzeldir. Ama altını çiziyorum. Daima benliğini ve ilkelerini koruyarak. Gelişmek ve ilerlemenin neresi kötü olabilir ki. Sizler de benim gibi yeniliğe ve gelişime hazır mısınız? Cevabınız evet ise birlikteliğimizi yayın dışındaki platformlarda da sürdürelim.

Gelelim yazılarıma. Ben yazmaya devam edeceğim. Umarım siz de okumaktan sıkılmazsınız. Samimiyetle yazacağım o kadar çok konu var ki. Lütfen sizler de beni yönlendirin. Sorular sorun ve merak ettiklerinizi yazın bana. Cevaben yazılar yazayım size. Hem de en içten tarafımla… Bir başka yazıda en kalbi duygularımızla buluşmak üzere…

Paylaş: